GRATIS SEMINAR OM ÆSTETIK, EROTISK KUNST OG ENTREPRENEURSHIP

Jørgen Leth, Susanne Brøgger og mange andre kunstnere har i deres arbejde beskæftiget sig med kunst og erotik. Grith Gough gå samme vej, en vej der er visuel og som samtidig føre os i retning af den akademiske verden. Vil du vide mere, udbyder AVI "gratis seminar" til dig der er interesseret i kunst, oplevelsesøkonomi, innovation, "business" og uddannelse.

Mød kunsthistoriker
Grith Gough, der ejer "Erotic Art Lover"

www.eroticartlover.com

Grith fortæller om sit arbejde med kunst og kunsten at skabe egen selvstændig virksomhed inden for et områder der er mytebetonet og kontroversielt. Det bliver en lille visuel rejse med et interessant syn på kunstneriske oplevelser.

Det du udsætter dig for er at blive klogere, du møder nye mennesker, og du ser og oplevelse noget nyt - så er du advaret.

 

For at deltage skal du tilmelde dig AVI´s GRATIS seminar på vores hjemmeside.

 

Du må gerne sende invitationen videre til dit netværk, alle er velkomne.

 

Vi byder på et glas vin - og håber samtidig at du sponsorere det gode initiativ med "goodwill" i vores sparebøsse.